folia na dach pod blachę

Codzienny wpływ czynników zewnętrznych może w znaczący sposób wpłynąć na kondycję konstrukcji dachu, jak również na komfort mieszkańców. Mowa tu zwłaszcza o wilgoci i zmiennych temperaturach – jak się przed nimi uchronić i co zrobić, aby wszelkie istotne parametry zostały zachowane?

Odpowiedź na tak postawione pytanie zależy oczywiście od rodzaju dachu, a także przeznaczenia budynku. Niektóre konstrukcje mogą jednak stwarzać większe trudności. Dobrym na to przykładem jest chociażby dach odwrócony, w którym warstwa izolacyjna znajduje się bezpośrednio nad membraną (a nie pod, jak ma to miejsce zazwyczaj). Przekłada się to na szansę uzyskania naprawdę korzystnych parametrów, jak również na zabezpieczenie budowli przed nadmiernymi stratami cieplnymi. Oczywiście okaże się to możliwe tylko wówczas, gdy zostaną użyte właściwe materiały. Ich dobór ma więc znaczenie kluczowe.

Jakie produkty do zabezpieczenia dachu odwróconego?

Biorąc pod uwagę wspomniane czynniki zewnętrzne, a także wszelkie obciążenia, z jakimi mają do czynienia tego typu konstrukcje, dobrym wyborem wydaje się dedykowana folia dyfuzyjna. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu jej parametrów technicznych. Do jej największych zalet należy:

  • wysoka przepuszczalność pary wodnej – pozwala więc na skuteczne odprowadzanie wilgoci z termoizolacji,
  • świetna odporność temperaturowa – współczynnik wynieść może od -40 do nawet 80 stopni Celsjusza,
  • właściwości ochronne – często jest ona stosowana jako materiał zabezpieczający gotową izolację termiczną,
  • poprawa parametrów cieplnych – przekłada się to, rzecz jasna, na znacznie wyższy komfort przebywania w na poddaszu.

Zastosowanie tego typu folii może więc okazać się niezwykle korzystne. Zwłaszcza gdy mowa jest o produktach wykonanych z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. Dzięki temu można mieć pewność, że bez większych problemów przetrzymają one próbę czasu, okażą się też w pełni odporne na wpływ rozmaitych czynników zewnętrznych.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że właściwa folia na dach pod blachę to nie wszystko. Ogromne znaczenie ma również jej prawidłowy montaż – tym natomiast powinni zająć się specjaliści. Ewentualne błędy popełnione na tym etapie mogą bowiem spowodować pogorszenie właściwości folii. Z tego powodu jej zakładaniem nie należy zajmować się w pojedynkę, zwłaszcza bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Takie działanie przyniesie więcej szkód, niż pożytku.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ