Funkcjonalne meble dla małych mieszkań – jak optymalizować przestrzeń?

0
85

Małe mieszkanie stwarza wiele problemów aranżacyjnych. Sprawienie, by było nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne wymaga sporo kreatywności, wielu godzin planowania i podejmowania wyłącznie przemyślanych decyzji. Jednak istnieje kilka sposobów, które ułatwią aranżację nawet bardzo małego mieszkania – wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednie rozwiązania przy wyborze mebli. Jakie meble pokojowe warto wybrać?

Funkcjonalność i wygoda w małym mieszkaniu? Tylko z rozkładanymi meblami!

W przypadku małych mieszkań, aby możliwe było życie w komforcie, konieczne jest zoptymalizowanie przestrzeni. Dlatego przy wyborze mebli do ograniczonych przestrzeni powinno się kierować nie tylko względami estetycznymi – należy mieć również na uwadze ich wielofunkcyjność. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się meble rozkładane – to jeden z najlepszych sposobów na zoptymalizowanie niewielkich przestrzeni. Rozkładane stoły, biurka z rozsuwanym blatem czy narożniki z funkcją spania mogą pełnić wiele funkcji, co przy ograniczonych możliwościach umieszczenia w pomieszczeniu mebli będzie ich ogromnym atutem.

Wybór rozkładanych mebli pozwoli nie tylko zoptymalizować przestrzeń. Zapewni również mieszkańcom komfort, ponieważ takie meble z dużą łatwością dopasowują się do potrzeb domowników.

Półki i regały – niezawodny sposób na optymalizację pionowej przestrzeni

Wybierając meble do małych mieszkań w celu optymalizacji przestrzeni, warto sięgnąć również po półki czy regały – świetnie będą się sprawdzały w zapewnieniu dodatkowego miejsca do przechowywania różnych rzeczy, gdyż jak wiadomo, w ograniczonych przestrzeniach ważny jest każdy centymetr. Półki czy regały nie zajmują wiele miejsca, za to stwarzają dodatkową wolną przestrzeń, w której można coś umieścić.

W małych pomieszczeniach najlepsze będą wysokie i wąskie regały, półki można montować wszędzie, jednak przy małych przestrzeniach najlepiej sprawdzą się zawieszane nad drzwiami czy oknami. Dlaczego tam? Przede wszystkim ze względu na to, że w większości przypadków są to przestrzenie niewykorzystywane, a w przypadku małych pomieszczeń ważna jest każda, wolna przestrzeń.

Gdzie znaleźć nowoczesne i najbardziej funkcjonalne meble do małych mieszkań? Coraz więcej producentów mając na uwadze ograniczone przestrzenie ich klientów, projektuje meble estetyczne i funkcjonalne, które będą niezawodnie się sprawdzały przy ograniczonych przestrzeniach. Warto sprawdzić choćby ofertę prezentowaną przez salon meblowy Żywiec, aby przekonać się, jak bogata oferta mebli jest dostępna dla małych mieszkań. Meble pokojowe dostępne są w różnych stylach, więc nie powinno być problemu z ich dopasowaniem do wystroju pomieszczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ