fotowoltaika

Za wyborem instalacji fotowoltaicznej w firmie przemawia wiele zalet. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się ten system i dlaczego warto sięgnąć po takie rozwiązanie. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a dużo łatwiej podejmiesz decyzję.

Fotowoltaika na firmę – postaw na samowystarczalność

Godziny pracy firm najczęściej pokrywają się z czasem szczytowego zapotrzebowania na energię elektryczną. Wtedy produkcja prądu za pomocą paneli fotowoltaicznych będzie najwyższa. System wytwarza energię elektryczną, która zasila urządzenia, a wolumen energii od dostawcy się zmniejsza. Taka zależność wpływa na obniżkę kosztów, natomiast oszczędności mogą dochodzić nawet do 90% w ciągu roku.

Na wybór tego rozwiązania wskazują nie tylko oszczędności, ale również samowystarczalność. Przedsiębiorca nie musi martwić się o ewentualne przerwy w dostawie prądu, które mogłyby narazić firmę na duże straty. Instalacja fotowoltaiczna i magazyn energii zapewnią niezależność od dostawcy, co przełoży się na ciągłość pracy. Wszystko to sprawia, że panele coraz częściej można zobaczyć na dachach zakładów produkcyjnych oraz wielu innych obiektów.

Fotowoltaika na firmę – wybierz ekonomiczne rozwiązanie

Różnego rodzaju inwestycje stanowią koszty uzyskania przychodu. To np. auto firmowe, paliwo, elementy wyposażenia biura, a także fotowoltaika na firmę. Możesz więc zastosować odliczenie VAT, odpis rat leasingu na instalację, a także odpis amortyzacji. Prawo do zwrotu VAT z instalacji przysługuje przedsiębiorcom, którzy otrzymali fakturę, a zakup był wykorzystany do czynności podatkowych. Podatek wynosi 23%.

Leasing na instalację występuje w trzech opcjach – operacyjny, finansowy oraz pożyczka leasingowa. W każdym wariancie koszty uzyskania przychodu są różne niż standardowe rozliczenia. W przypadku leasingu operacyjnego to nie przedsiębiorca jest właścicielem instalacji, lecz firma leasingowa lub bank, więc te podmioty mogą odpisać amortyzację.

Fotowoltaika na firmę https://maat4.pl/fotowoltaika/ może być odpisana w zależności od typu środka trwałego. Instalację można zaliczyć jako składową budynku bądź oddzielny środek trwały. W pierwszym przypadku instalacja będzie amortyzowana wraz z budynkiem. Natomiast w drugim nastąpi to oddzielnie.

Fotowoltaika na firmę a oszczędności

Panele fotowoltaiczne pozwolą Ci obniżyć rachunki za prąd, lecz musisz pamiętać, że ilość generowanej energii zależna jest od pory roku. Oczywiście najlepsze efekty uzyskasz latem, natomiast zimą najlepiej korzystać z zasobów sieci lub z własnego magazynu energii. Nadal jednak mowa o znacznie lepszym rozwiązaniu niż klasyczny pobór prądu.

Ponadto fotowoltaika na firmę po pewnym czasie pozwoli Ci uzyskać zwrot z inwestycji. W zależności od zastosowanych rozwiązań może to trwać ok. 7-10 lat. Warto zaznaczyć, ze panele charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością. Pamiętaj, aby sięgnąć po usługi doświadczonych i polecanych monterów, gdyż prawidłowa instalacja ma kluczowe znaczenie dla generowania oszczędności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ