Ekskluzywne choinki sztuczne

0
1596

Piękna choinka to coś o czym marzymy w każde święta i co najpiękniej dekoruje nasze domy i mieszkania. Wśród wielu choinek średniej jakości trafiają się także bardzo ekskluzywne egzemplarze, a właśnie takie znajdziecie u nas. Czym powinna cechować się wysokiej klasy choinka, którą warto kupić, by cieszyć się nią całymi latami?

Wybierz choinkę idealną do swoich oczekiwań

Nie ma chyba nic bardziej przyjemnego w całym roku jak ubieranie choinki przed świętami Bożego Narodzenia. Gdy stoimy przed wyborem odpowiedniego drzewka zwracamy uwagę na to, by było ono jak najładniejsze, solidne i jak najbardziej trwałe. Choinkę warto także dobrać do stylu danego pomieszczenia, by odpowiednie z jego charakterem wprowadzała w domu nastrój zbliżających się Świąt.

Nie ma dziś jednakowej ceny dla wszystkich sztucznych choinek – poszczególne produkty bardzo się od siebie różnią, nie tylko rozmiarem, ale i jakością wykończenia. Sztuczne choinki mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, wśród których wyróżnić możemy np. plastik PE, wysokiej jakości żyłki lub folię PCV. Szczególnie dobrze prezentują się choinki wykonane ze wspomnianego plastiku PE – najczęściej na pierwszy rzut oka bardzo trudno jest je odróżnić od żywego drzewka. Plastik ten niemal idealnie imituje igły oraz gałązki prawdziwych drzewek iglastych. Z kolei żyłka pozwala na zrobienie choinki o prawdziwie długich i gęstych igłach – to dobry materiał na produkcję sztucznych świerków czy sosen. Folia PFC to najbardziej standardowe wykończenie sztucznych choinek. Jeśli choinka z folii będzie wykonana precyzyjnie, to także prezentować się będzie okazale i bogato.

Jeśli szukamy ekskluzywnego drzewka na święta warto wybrać te najbardziej eleganckie modele. Jednymi z najmodniejszych i najbardziej okazałych choinek są choinki na pniu z żywego drewna – taka choinka jest więc w połowie żywa, a w połowie sztuczna, całość zaś wygląda magicznie. Taka choinka może mieć także efekt oprószonego śniegu co sprawia, iż wygląda jak drzewko, które zostało świeżo przyniesione z zaśnieżonego lasu.

Elegancka choinka – jak ją udekorować?

Jeśli zależy nam na tym, by choinkę udekorować w klasycznym i eleganckim stylu, warto postawić na złoto. Złoto zdecydowanie kojarzy się z luksusem, a złota choinka będzie wyglądała ekskluzywnie i będzie idealnie pasowała do najelegantszych salonów. Warto więc wybrać wszelkie bombki, łańcuchy, zawieszki w kolorze złota – najlepiej połączyć dekoracje z połyskiem z tymi matowymi oraz brokatowymi, co wyglądać będzie zróżnicowanie i nietuzinkowo. By nie przesadzić jednak ze zbytnim blichtrem, warto w większości postawić na bombki matowe – brokat czy połysk uzupełniamy jedynie w mniejszym stopniu – dzięki temu choinka nie stanie się kiczowata.

Jeśli zdecydowaliśmy się na kupno sztucznej choinki z motywem ośnieżonego drzewka, bardzo ładnie prezentować się na niej będą dekoracje białe i złote. To sposób na stonowane i delikatnie eleganckie drzewko, które wygląda elegancko, ale jednocześnie lekko.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ