Ekogroszek – gdzie i jak kupować, by nie przepłacić?

0
871

Ekogroszek to paliwo opałowe chętnie stosowane w naszym kraju. Zyskało sobie uznanie wielu konsumentów dzięki wysokim wartościom opałowym oraz atrakcyjnej cenie. Ekogroszek jest ponadto ekologiczny, gdyż w wyniku jego spalania uwalnia się szczątkowa ilość substancji szkodliwych. Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić ekogroszek i po jaki jego rodzaj warto sięgnąć – poniżej udzielamy kilku porad.

Zakup ekogroszku – jak się do tego zabrać?

Zakup ekogroszku nie jest wcale trudny. Co prawda, wiele osób pragnących zaopatrzyć się weń po raz pierwszy, nie bardzo wie jak się tego dokonać. Uspokajamy – nie jest to nic nadzwyczajnego. Wystarczy odnaleźć najbliższego dostawcę interesującego nas paliwa. Możemy skorzystać między innymi z usług składów paliw opałowych znajdujących się w okolicy. Wiele składów pozwala zarówno na transport ekogroszku własnym samochodem (w przypadku osób dysponujących wystarczająco dużym pojazdem lub posiadających naczepę) lub zamówić usługę transportową.

Ponadto, w ekogroszek możemy zaopatrzyć się w internecie. W naszym kraju funkcjonuje wiele e-sklepów specjalizujących się w dystrybucji paliw opałowych. Sklepy takie oferują kilka (lub więcej) różnych typów ekogroszku, a także usługi transportowe, załadunku i wyładunku oraz doradztwa w zakresie wyboru optymalnego rodzaju paliwa.

Oprócz tego, możemy udać się do sklepów stacjonarnych specjalizujących się w pośrednictwie w sprzedaży ekogroszku. Do takich należą wielkopowierzchniowe markety budowlane, w których możemy nabyć ekogroszek po atrakcyjnej cenie.

Przeglądając oferty różnych dostawców ekogroszku warto wziąć pod uwagę przede wszystkim źródło, z którego ekogroszek jest dostarczany. Polecamy zwłaszcza wybierać te składy opałowe i sklepy, które zaopatrują się w polskich lub czeskich kopalniach.

Jak wybrać ekogroszek optymalny?

Wybór ekogroszku zależy od różnych czynników. Istotne jest: jak dużej powierzchni budynek pragniemy ogrzać, z jakiego typu kotła korzystamy, czy oprócz wytwarzania energii cieplnej będzie on również podgrzewał wodę użytkową oraz – nasze możliwości finansowe. Wśród dostępnych typów ekogroszku znajdziemy zarówno te dedykowane dla klientów budżetowych, jak i ekogroszki o najwyższych parametrach grzewczych.

Dla klientów pragnących ogrzać domy o małej powierzchni, a przez to – nie wymagających dostępu do ekogroszku o wysokim poziomie wartości opałowej, polecamy wybór rozwiązania budżetowego – jakim jest Pan Groszek Blue. Jest to paliwo o mocy opałowej o wartości 24 Mj na kilogram. Jego zaletą jest wyjątkowo niska zawartość substancji niepalnych oraz minimalna ilość powstającego popiołu – wynosząca mniej niż 3 procent wyjściowej objętości. Dzięki temu, czyszczenie kotła po spalaniu będzie proste i bezproblemowe.

Bardziej wymagającym odbiorcom polecamy Pan Groszek Yellow lub Orange. Ich wartość opałowa wynosi kolejno: 26 oraz 27,5 Mj na kilogram paliwa. Jest on bardziej skuteczny w wytwarzaniu energii cieplnej, a ponadto – posiada niski poziom spiekalności.

Najbardziej optymalny wybór to Pan Groszek Red, o wartości opałowej dochodzącej nawet do 30 Mj na kilogram. Jest to ekogroszek dedykowany do ogrzewania budynków o różnej powierzchni, których mieszkańcom zależy na wysokim poziomie temperatury, utrzymującej się przez cały sezon grzewczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ