Agrowłóknina

Nowoczesny ogród to teren, na którym nie brakuje praktycznych narzędzi i materiałów. Niezależnie od tego, co jest hodowane w takim miejscu, przyda się dobrej jakości tworzywo do okrywania roślin, a także ściółkowania podłoża. Niezbędna do tych ważnych dla każdego ogrodnika czynności może okazać się agrowłóknina. Jest to niezwykle użyteczny w ogrodzie produkt zrobiony z włókniny polipropylenowej. Charakteryzuje się pewnymi cechami, których nie sposób nie docenić w czasie hodowania roślin. Są to między innymi wytrzymałość na różne czynniki atmosferyczne czy mechaniczne, przepuszczalność wody i słońca. Materiał ten zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, dzięki temu umieszczona pod nim roślina może normalnie funkcjonować, rozwijać się, czerpać z podłoża i ze słońca wszystko to, co potrzebuje do życia. Jej wybór najkorzystniej jest skonsultować z doświadczonym ogrodnikiem.

Różnorodność tego produktu w sklepach ogrodniczych

Agrowłókniny najczęściej sprzedawane są w funkcjonalnych, łatwych w użyciu rolkach o długości 50 m, a szerokości 1-2 m. Przed wyborem warto zwrócić uwagę na to, że występują one w różnych kolorach i gramaturach. Przed umieszczeniem ich w koszyku trzeba zapoznać się z ich przeznaczeniem – każdy kolor to inny produkt, o odmiennym przeznaczeniu. Agrowłóknina, która ma ciemną barwę, na przykład czarną czy ciemnobrązową, przeznaczona jest do ściółkowania. Kupowana jest najczęściej do uprawy warzyw ciepłolubnych, między innymi pomidorów czy papryki. Można ją umieścić w glebie, wtedy dodatkowo będzie ogrzewała korzenie rośliny. Ta, która służy do okrywania roślin, ma kolor jasny, najczęściej biały. Skutecznie odbija promienie słoneczne, nie dopuszcza do przegrzania się roślin.

Czy agrowłókninę można wykorzystać w innych miejscach?

Choć agrowłókninę wykorzystuje się najczęściej w ogrodach i wszelakiego typu obszarach zielonych, gdzie hoduje się warzywa i owoce, to jednak często można zauważyć, że używa się ją także na balkonach czy tarasach. Te dwa pomieszczenia to dobre miejsce, które nierzadko wykorzystywane jest do stworzenia domowego ogródka. Wystarczy zadbać o to, żeby słońce docierało dobrze do hodowanych roślin, żeby taka agrowłóknina mogła być także tam użyteczna. Z reguły jest ona potrzebna tam w mniejszych ilościach niż w ogrodach. Jest to wygodny w użyciu produkt, który ochroni rośliny nie tylko przed negatywnymi czynnikami wiosną i latem. Przyda się jesienią i zimą w czasie pojawienia się mrozu i silnego wiatru. Można nią poprawnie okryć rośliny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ