Czym zastąpić zasłony?

Już nie tylko zasłony i firany służą do dekoracji przestrzeni wokół okien. Na rynku znaleźć w tej chwili można artukuły bardzo oryginalne i nowoczesne, które nadadzą naszym wnętrzom charakteru. Są to różnego typu girlandy świetlne, naklejki, tiulowe pompony, drewniane rolety itd. Piękne okna to wizytówka każdego domu i powinniśmy o nie odpowiednio zadbać. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę ich funkcję oraz styl naszego mieszkania.

Pomieszczeń mocno nasłonecznionych nie można pozbawić jednocześnie rolet i zasłoń, gdyż pełnią one funkcję ochronną. Dzięki nim nie następuje zbytnie nagrzanie wnętrza, a światło nie odbija się od ekranów naszego komputera. Wszelkie dekoracje nie powinny nam natomiast przeszkadzać w otworzeniu okna.

Jeśli rezygnujemy z klasycznych zasłon w ich miejsce powinniśmy zastosować rolety. Na rynku jest obecnie wiele modeli do wyboru, różnią się one wyglądem oraz sposobem montażu. Rolety rzymskie wykonywane są ze sztywnej tkaniny zasłonowej i podnosi się je przy pomocy sznurka. Rolety takie przepuszczają niewiele światła, zwłaszcza te w ciemnym kolorze. Żaluzje poziome ułatwiają nam kontrolowanie ilości światłą jaka wpada do pomieszczenia. Najtańsze są żaluzje aluminiowe, choć te drewniane są dużo bardziej efektowne i eleganckie. Żaluzje pionowe gwarantują nam z kolei mocne zaciemnienie.

Jako element dekoracyjny okna dobrze będą wyglądały różnego typu girlandy czy zawieszki np. z napisami. Są one niedrogie i łatwe do założenia. W każdej chwili można je też zdjąć. Coraz popularniejsze staja się także cotton ball lights – girlandy świetlne wykonane z bawełnianych kulek zawierających żarówki LED. Na karniszu możemy również powiesić łańcuchy świetlne z kulek rattanowych.

W sypialni dobrze sprawdzi się girlanda z tekstylnymi proporczykami, sztucznymi kwiatami lub drewnianymi literkami. Miłe dla oka są też pomponiki wykonane z tiulu lub papieru. W sklepie można też nabyć dekoracje dedykowane dla różnych okazji np. Walentynek, świąt Bożego Narodzenia lub Halloween.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ