Selene Materace

Zakup materaca to inwestycja na lata. Nic dziwnego, że wielu osobom zależy na tym, aby kupić produkt najwyższej jakości. Taki, który zapewni odpowiedni komfort snu. Nie wszyscy jednak wiedzą, na co zwrócić uwagę przy wyborze. Choć w internecie jest wiele artykułów na ten temat, warto posłuchać opinii ekspertów. Dlatego zapytaliśmy specjalistów ds. snu z salonu Selene, czym się kierować. Sprawdź, co mówią!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

1. Rodzaj wypełnienia

Największą popularnością na rynku cieszą się materace sprężynowe, piankowe i hybrydowe. Nowoczesne materace sprężynowe nie przypominają tradycyjnych materacy bonellowych (gdzie wszystkie sprężyny są połączone hartowanym drutem). Niestety tego typu produkty często przy każdym poruszeniu wydawały trudne do zniesienia dźwięki. W nowych modelach każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszonce wykonanej z tkaniny. Dzięki temu sprężyny pracują dużo ciszej i zapewniają komfortowy wypoczynek przez całą noc. To rozwiązanie dla osób, które są przyzwyczajone do spania na elastycznym podłożu.

Drugim najpopularniejszym rodzajem wypełnienia jest pianka wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Na rynku dostępne są materace termoelastyczne i wysokoelastyczne. Pierwsze reagują na temperaturę ciała użytkowników i powoli wracają do swojego pierwotnego kształtu. Drugie także dopasowują się do kształtu ciała, ale nieco szybciej wracają do pierwotnego kształtu. Kładąc się na nim, nie poczujesz głębokiego zapadania, ale delikatny opór.

2. Twardość

Materac powinien być dopasowany do wagi użytkownika. Osobom o niewielkiej wadze (do 60 kilogramów) i filigranowej sylwetce zaleca się zakup materacy o twardości H1 lub H2 (w zależności od indywidualnych preferencji oraz stanu zdrowia). Miękkie materace nie powinny być użytkowane przez osoby o wyższej wadze, ponieważ mogą ulec odkształceniu. Materace o twardości H2 są przeznaczone dla osób ważących od 50 do 80 kilogramów.

Materace o twardości H3 są przeznaczone dla osób, które ważą od 80 do 100 kilogramów. Na rynku dostępne są także produkty o twardości H4 i H5 przeznaczone przede wszystkim dla osób o wadze przekraczającej 100 kilogramów. Dobór materaca o odpowiedniej twardości pozwala uniknąć chronicznych bólów głowy i kręgosłupa spowodowanych spaniem na źle dobranym podłożu.

Najwięcej wątpliwości rodzi wybór materaca dla dwóch osób o różnej wadze. Klienci najczęściej decydują się na jedno z dwóch rozwiązań: materac hybrydowy, który, dzięki warstwowej budowie może być użytkowany przez osoby o różnej wadze. Drugim rozwiązaniem jest zakup dwóch materacy o różnej twardości i połączenie ich jednym pokrowcem. Wybierając tę opcję, należy jednak pamiętać o tym, aby oba materace miały tę samą wysokość.

3. Rozmiar

Wybierając rozmiar materaca, należy uwzględnić nie tylko długość i szerokość łóżka, ale także wzrost osób, które będą z niego korzystać. Należy pamiętać o tym, aby do wzrostu każdego z użytkowników doliczyć około 15-20 centymetrów. Jeżeli z materaca będą korzystać osoby, które mają do 185 centymetrów wzrostu, to wystarczy kupić produkt o długości 200 centymetrów. Osobom wyższym polecamy materace o długości 220 centymetrów.

A co z szerokością? Na rynku dostępne są materace pojedyncze i dwuosobowe. Materace dla osób dorosłych, należące do pierwszej, grupy mają od 80 do 120 centymetrów szerokości. Produkty o szerokości od 140 do 200 centymetrów szerokości są przeznaczone dla dwóch użytkowników.

Artykuł powstał dzięki wsparciu specjalistów z Selene Materace w Krakowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ