Dekorowanie wnętrz mieszkalnych to wyjątkowo cenna umiejętność, dzięki której możemy stworzyć atrakcyjną wizualnie przestrzeń o wysokim poziomie funkcjonalności użytkowej. Oczywiście współcześnie nie musimy osobiście posiadać tego typu zdolności. Jeśli zależy nam na zaprojektowaniu nowocześnie prezentującego się wnętrza naszego domu, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnego architekta wnętrz. Tego typu osoby mają narzędzia i zdolności pozwalające na zaprojektowanie spójnego wizualnie wnętrza, które będzie przyciągało atrakcyjnością wykończenia i gwarantowało wysoki poziom wygody podczas jego codziennego użytkowania. A czym najczęściej dekoruje się współczesne wnętrza mieszkalne?

Dekoracje ścian

To jeden z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej sprawdzonych sposobów na dekorowanie wnętrz użytkowych i mieszkalnych. Do dekorowania ścian, prócz kolorowych, specjalistycznych typów farb, wykorzystuje się również obrazy, fototapety, tapety czy naklejki ścienne. Jeśli chcesz udekorować wnętrze nowocześnie urządzonego mieszkania, domu lub biura, dobrym motywem przewodnim na dekoracje ścienne może być malarstwo współczesne. Do dekorowania możesz użyć oryginalnych, ręcznie malowanych obrazów na płótnie, sięgnąć po reprodukcje znanych artystów, wybrać obraz drukowany na płótnie lub zdecydować się na fototapetę, która przedstawia jeden z wielu popularnych motywów poruszanych przez współczesne malarstwo artystyczne. Co warte podkreślenia, malarstwo współczesne to doskonała dekoracja nie tylko dla wnętrz nowoczesnych. Takie obrazy sprawdzą się również w mieszkaniach, domach czy biurach urządzonych w bardziej klasyczny sposób, na przykład w bogato zdobionych wnętrzach w stylu glamour.

Obraz, fototapeta czy naklejka?

Duża różnorodność dostępnych dekoracji ściennych pozwala na wybór ozdoby idealnie dopasowanej do stylu, w jakim urządziliśmy wnętrze naszego mieszkania lub domu. Jeśli interesuje nas malarstwo współczesne i szukamy przedmiotów o wysokim poziomie dekoracyjności – idealny wybór dla wnętrz w stylu glamour lub w stylu nowojorskim, warto zdecydować się na zakup oryginalnego obrazu znanego lub początkującego artysty – w zależności od tego, na co możemy sobie pozwolić. Gdy nie mamy pieniędzy na obraz oryginalny, ciekawą alternatywą może być cyfrowa reprodukcja na płótnie. Wśród cyfrowych reprodukcji znajdziemy wiele dzieł z kategorii malarstwa współczesnego, jak również dzieła znanych impresjonistów czy ekspresjonistów. Alternatywą dla klasycznych obrazów mogą być kolorowe fototapety lub naklejki ścienne. Te ostatnie sprawdzą się przede wszystkim w nowocześnie urządzonych wnętrzach współczesnych mieszkań, w salonach i sypialniach, a także w kuchniach i łazienkach. Ich monochromatyzm doskonale współgra z minimalistycznym wystrojem takich wnętrz, stając się ich subtelną, stonowaną ozdobą.

malarstwo współczesne

Odpowiednio dobrana dekoracja ścienna to prawdziwy atut każdego wnętrza. Jeśli nie wiesz, na jaki rodzaj dekoracji się zdecydować, możesz zdać się na pomoc bardziej doświadczonego architekta wnętrz. Taka osoba podpowie, który rodzaj dekoracji ściennej będzie najlepszym

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ