rolety podtynkowe

Budowa domu oznacza konieczność podjęcia naprawdę wielu decyzji. Nie tylko tych dotyczących wnętrz, ale i ocieplenia oraz wykończenia elewacji budynku, czy samych okien i drzwi. Na pewno w jej trakcie pojawi się pytanie o to, czy warto zamontować rolety podtynkowe, a jeśli tak to jakie wybrać. Podpowiadamy dlaczego dobrze się sprawdzą i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu!

Dlaczego warto zainwestować w rolety podtynkowe?

Jak wiadomo, każdy dom ma okna. Większość osób decyduje się na jakieś rozwiązanie, które w razie potrzeby pozwoli je czymś przysłonić. Najpopularniejsze są oczywiście klasyczne firanki i zasłony, jednak warto zastanowić się nad coraz popularniejszą opcją jaką są rolety. Szczególnie dobrym i praktycznym rozwiązaniem będą rolety podtynkowe, które instaluje się na zewnątrz budynku, jeszcze na etapie budowy – przed wykonaniem warstwy ocieplenia. System takich rolet pozwala zabudować skrzynkę pod izolacją ściany, dzięki czemu jedynymi widocznymi elementami pozostają pancerz rolety oraz jej prowadnice boczne. Dzięki temu elewacja domu prezentuje się estetycznie, nowocześnie i elegancko. Rolety podtynkowe stanowią doskonałą izolację termiczną i akustyczną oraz zwiększają poczucie bezpieczeństwa, ponieważ są dodatkową barierą dla ewentualnego włamywacza.

Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Jako, że rolety podtynkowe stanowią jeden z elementów elewacji budynku, podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę na to, aby były do niej dopasowane stylem i kolorem. Tylko wtedy budynek będzie prezentował się nowocześnie i estetycznie. Wybierając konkretny model zwróć uwagę na jakość i grubość ich materiału, łatwość utrzymania w czystości i czyszczenia, a także dodatkowe funkcje. Dla jeszcze większej wygody możemy zdecydować się na automatyczne sterowanie. Warto decydować się na rozwiązania proponowane przez znanych i polecanych producentów, dzięki czemu będziemy mogli mieć pewność, że rolety sprawdzą się naprawdę dobrze, a w razie potrzeby będziemy mogli skorzystać z pomocy i wsparcia fachowego serwisu. Aby rolety mogły nam długo służyć, warto pamiętać o systematycznym przeglądzie i konserwacji, a także, w razie potrzeby, czyszczeniu ich w odpowiedni sposób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ