Artystyczna dekoracja ściany w mieszkaniu

Personalizacja pomieszczeń jest zawsze w trendach, bez względu na to czy prym wśród dyktujących je designerów wiedzie skandynawski minimalizm czy też loftowa surowość. Mieszkanie powinno być synonimem wygody, poczucia bezpieczeństwa, czyli osobistą strefą komfortu. Możemy je w ten sposób zaaranżować wprowadzając do niego elementy, które definiują nasze poczucie smaku, zainteresowania i to, w czym czujemy się najlepiej. Jednym ze sposobów na to są odpowiednie dekoracje ściany, a wśród nich te z artystycznym zacięciem.

Dekoracja ściany jako centralny punkt

Odpowiednio przemyślana dekoracja ściany ma szansę stać się centralnym punktem we wnętrzu. Przy jej aranżacji ogranicza nas tak naprawdę jedynie wyobraźnia oraz indywidualne wyczucie estetyki. Czasem warto jest odłożyć na bok konwencjonalne podejście do tematu dekorowania pozostawiając ścianę samą sobie, ozdobioną jedynie kolorem. Oprócz niego może zagościć na niej na przykład galeria zdjęć, obraz, albo spersonalizowana grafika ścienna, która jest nie tylko coraz bardziej widoczna zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i biurach czy budynkach komercyjnych, ale także umożliwia nadanie wnętrzu indywidualnego charakteru.

Aranżacja ściany – podział wnętrza na strefy

Dekorowanie ścian może także stać się bardzo dobrym sposobem na podział wnętrza na strefy. Jest to idealne rozwiązania zwłaszcza wtedy, kiedy mamy do czynienia z mieszkaniem o dużym metrażu, w którym pomieszczenia się ze sobą przenikają. W praktyce mowa na przykład o salonie z kuchnią i jadalnią. Dekory na ścianie sprawdzą się także np. w sypialni zastępując wezgłowie. Wprowadza to do wnętrza odrobinę nonszalancji, ale również ciekawy element dekoracyjny oddzielając tym samym strefę odpoczynku od garderoby. Aranżacja ściany sprawdzi się także w przedpokoju w którym nie ma wyraźnej granicy między nim, a kolejnym pomieszczeniem, co często jest widoczne w nowym budownictwie.

Aranżacja wszystkich ścian w pomieszczeniu

Niekiedy zdarza się, że wszystkie ściany w danym wnętrzu wymagają wyjątkowej oprawy. Najczęściej dzieje się tak w pokoju dziecinnym, który ma być niepowtarzalny i dopasowany do zainteresowań pociechy. Obrazki czy tapety często nie są w stanie ich odzwierciedlić, więc tu z pomocą przychodzi indywidualne podejście do tematu aranżacji, które zapewni skorzystanie z usług firmy oferującej artystyczne malowanie ścian. Wystarczy kilka dni, a często tylko godzin na to, aby pokój zmienił się na przykład w podwodny świat czy też krainę wróżek lub dinozaurów.

Artystyczne malowanie ścian jako sposób na personalizację wnętrza

We wszystkich wymienionych przykładach idealnie sprawdza się postawienie na indywidualne podejście do tematu dekoracji ściany. Bardzo dobrze odnajdują się w nim grafiki ścienne wykonywane na zamówienie. To takie dodanie wnętrzu wyjątkowej energii i sprawienie, że będzie takie ,,nasze”. Żeby tak się jednak stało trzeba dokładnie sprawdzić firmę, która będzie realizowała takie zlecenie. Bardzo istotne jest to czy jej pracownicy wsłuchują się w potrzeby, ale jednocześnie są w stanie zaproponować rozwiązania, które mogą wzbogacić naszą koncepcję. Nie bez znaczenia pozostaje także zdanie się na ich projekt, ponieważ często nie do końca jesteśmy przekonani o tym, co właściwie mogłoby się znaleźć na danej ścianie. Przykładem takiej firmy jest goodlooking.pl, która w swoim portfolio ma zarówno prace z zakresu m.in. grafik ściennych czyli artystycznego malowania wnętrz, jak i murali artystycznych oraz reklamowych. Ich ręcznie wykonane dzieła zdobią i nadają wyjątkowego charakteru zarówno przestrzeni mieszkalnej, jak i miejskiej.

Artystyczne podejście do tematu aranżacji ściany jest rozwiązaniem na lata. Nadanie pomieszczeniom, które tworzą nasz dom indywidualnego tonu sprzyja poczuciu komfortu i bezpieczeństwa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ