Aranżacja ścian

Doskonałym efektem dekoracyjnym naszej ściany może być beton ozdobny. Nie zawierają one sztucznych włókien szklanych dzięki czemu można bezpiecznie użyć go w pomieszczeniach mieszkalnych. Jest to ekologiczne i ekonomiczne inwestowanie w wykończenie ścian, posadzek czy elewacji.

Beton świetnie sprawdza się jako dekoracja wewnątrz jako beton na ścianie, jak i na zewnątrz jako beton elewacyjny. Beton jest idealnym naturalnym materiałem dla ludzi chcących wypoczywać w ciepłym i przyjaznym otoczeniu. W ostatnich latach beton jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Beton taki jest odporny na niskie i wysokie temperatury. Największą wadą płyt betonowych jest ich ogromna waga sięgająca nawet do 50 kg.

Producenci jednak starają się wymyślać coraz to nowsze technologie aby produkować betonowe płyty coraz lżejsze i cieńsze. Materiał ten jest na tyle uniwersalny, że świetnie sprawdza się w różnego typu wnętrzach, od loftów przez stare kamienice po nowoczesne apartamenty. Najpopularniejszym rodzajem betonu jest beton polerowany. Powierzchnia jego jest idealnie gładka dzięki czemu tworzy prawie lustrzaną powierzchnię.

Rozróżniamy także beton o strukturze porowej jakby wypełniony był pęcherzykami powietrza. Kolejnym rodzajem jest beton trawertynowy wyglądający jak kamień. Beton występuje w zimnych odcieniach czerni, bieli, szarości, grafitu i beżu. Można spotkać też beton w kolorach zieleni, brązu i czerwieni. Niemniej jednak są one rzadziej spotykane i trudniej dostać te kolory na rynku budowlanym. Dekoracje ścian z betonu można ładnie wystylizować z dodatkami drewnianymi, które ocieplają zimny beton. Także dodatki metalowe tworzą efektowne dekoracje. Teraz modne są też dodatki w kolorze złota, które pięknie komponują się z surowością betonu. Jeżeli zdecydowaliśmy się na ściany z betonu należy pamiętać aby ocieplić wnętrze dodatkami aby było w pomieszczeniu miło, przytulnie i przyjemnie. Przydadzą się też koce typu futrzaki, ostatnimi czasy także bardzo modne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ