3 powody, które sprawią, że zapragniesz mieć dom szkieletowy

Własny dom to marzenie niejednej osoby. Jest to jednak również ogromna inwestycja, zarówno własnego zaangażowania i czasu, jak również pieniędzy, jeśli ma on przyjąć wymarzony kształt. Jeśli należysz do osób, które marzą o nim, ale jednocześnie obawiasz się problemów, które się z nim wiążą, idealnym rozwiązaniem dla ciebie będzie dom szkieletowy. Poznaj jego trzy najważniejsze zalety.

Po pierwsze: jest energooszczędny

Dom szkieletowy powstaje z drewnianego stelaża, osadzonego na fundamentach i wypełnionego specjalnym materiałem izolującym. W celu zapewnienie jak największego komfortu, każdy jego element zostaje zabezpieczony przed wiatrem, wilgocią, ale także wdzierającym się chłodem. Dzięki temu z łatwością może on zimą uchronić się przed wychłodzeniem, a w czasie letnich upałów- przed nadmiernym nagrzaniem.

W efekcie, dzięki systemowi uszczelnień i izolujących wypełnień, dom szkieletowy niemal automatycznie staje się domem pasywnym. Oznacza to, iż nie wymaga dużych nakładów na regulację jego temperatury. W praktyce przekłada się to na zmniejszenie kosztów eksploatacji, związanych z ogrzewaniem lub ochładzaniem pomieszczeń, a także na bardziej komfortowe środowisko życia.

Po drugie: łatwy, szybki i ekonomiczny

Budowa domu wielu osobom nieodmiennie kojarzy się z wielkim przedsięwzięciem i długim czasem oczekiwania na wykończenie. Te obawy rozwieją właśnie domy szkieletowe, producent zapewnia bowiem, iż mogą zostać ustawione już w kilka miesięcy. Dzięki temu stanowią idealne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby jak najszybciej przenieść się do swojego nowego, wymarzonego miejsca zamieszkania.

Niemniej ważny jest fakt, iż budowa domu szkieletowego to nie tylko szybkie i łatwe zadanie, ale również ekonomiczne. Niezależnie od tego, czy ma to być maleńki domek, czy ogromna willa, drewniane konstrukcje ułatwiają sam proces budowy, a wykorzystane materiały sprawiają, że jest ona bardziej ekonomiczna, niż tradycyjne budownictwo.

Po trzecie: to przyjazne miejsce dla twojej rodziny

Na pewno budując dom, myślisz przede wszystkim o tym, aby był bezpieczny i przyjazny dla twoich bliskich. Dom kanadyjki idealnie spełnia te wymagania, gdyż w całości stworzony jest z naturalnych materiałów. Obniża dzięki temu niebezpieczeństwo wystąpienia chociażby alergii. Dzięki dobrej izolacji zapewnia przy tym komfort mieszkania i użytkowania.

Jeśli twoja rodzina kieruje się nurtami “eko”, będzie on dla niej także świetną propozycją. Nie dość, że zostanie wzniesiony z drewna i znajdzie się ono na jego dachu, to jeszcze idealnie wkomponuje się w piękne, zielone otoczenie.

Na ekologię mają także wpływ wspomniane już koszty eksploatacji. Jednocześnie warto pamiętać, że jeśli nie będziesz musiał używać klimatyzacji, będzie to kolejny sposób na pozostanie w lepszym zdrowiu, gdyż automatycznie unikniesz wszystkich mikroorganizmów, które mogłyby w niej zamieszkać.

Czy to nie wspaniałe miejsce, aby wychować w nim dzieci zdrowe i świadome tego, co dla nich i przyrody najlepsze?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ