Zasłony idealne do sypialni od strony południowej

Najbardziej pożądane mieszkania to właśnie te, których okna wychodzą na stronę południową. Uznaje się, że taka ekspozycja daje jak najwięcej światła naturalnego, a zimą korzystnie wpływa na ogrzewanie całej nieruchomości. Trzeba jednak przyznać, że sypialnia z oknami montowanymi na ścianie południowej może nie dawać optymalnego komfortu spania. Jak zapobiec zbyt wczesnemu wybudzaniu się, które może być wynikiem wpadania do sypialni zbyt intensywnych promieni słońca? Zastosuj skuteczne zasłony zaciemniające. 

Klimat w sypialni 

Sypialnia powinna być urządzona w taki sposób, aby dawała najlepsze warunki do codziennego wypoczynku jej użytkownikom. Najlepiej stosować takie elementy wyposażenia czy dodatków dekoracyjnych, które nie rozpraszają, ale działają kojąco i wyciszają. Sypialnia powinna być przytulna, świetnie jeśli panuje w niej wręcz półmrok, przynajmniej wieczorem, kiedy domownicy liczą na należny im relaks. 

Do sypialni nie powinno wpadać zbyt mocne światło naturalne, warto zastosować wyposażenie, dzięki któremu z powodzeniem udaje się samodzielnie regulować dopływ światła wedle indywidualnych preferencji. Tym samym, w dzień w sypialni może być całkowicie jasno, ale wieczorem i o poranku we wnętrzu będzie panować przyjemne, przytłumione światło. 

Zasłony blackout 

Czas, jaki każdy z nas poświęca na sen, jest najważniejszy w ciągu doby. Wylicza się, że dorosła osoba powinna spać przez minimum 8 godzin w ciągu 24 godzin, natomiast szczególną uwagę warto również zwrócić na jakość snu. Ciągłe wybudzanie czy zbyt wczesna pobudka nie będzie wpływać korzystnie na regenerację organizmu. 

Idealnym rozwiązaniem w sypialniach południowych, przynajmniej jeśli chodzi o zapanowanie nad światłem, jest zastosowanie zasłon typu blackout. To zasłony zaciemniające, które nie przepuszczają naturalnego światła wcale. Dzięki temu bez względu na porę dnia czy nasłonecznienie, w przestrzeni sypialnianej będą ciągle panować tak samo doskonałe warunki. Co więcej, zasłony silnie zaciemniające pozwalają blokować promienie słońca, przez co w sypialni panuje przyjemny chłód, nawet podczas upalnych dni. 

Zasłony w oknie południowym jako dekoracja sypialni 

Sypialnia jest wnętrzem, które nie lubi mnogości dekorów. Powinna być raczej stonowana, aby nie wpływała na silne rozkojarzenie przed snem. Nie oznacza to jednak, że musi być nudna i ponura. Okazuje się, że zasłony w oknie sprawdzają się nie tylko, jeśli pod uwagę weźmiemy ich funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną. Zasłony zaciemniające można wybierać uniwersalne albo szyte na miarę. Bez względu na rodzaj szycia, inwestorzy mają do wyboru szeroką gamę kolorów i wzorów. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się zasłony z motywem roślinnym, szczególnie tym kwiatowym. Takie zasłony świetnie sprawdzą się w sypialniach klasycznych albo urządzonych w stylu retro.

Pamiętaj, aby podczas ich wyboru kierować się przede wszystkim najwyższą jakością materiału. Tylko wtedy zasłony mogą pełnić swoją funkcję w ramach odpowiedniego zaciemniania sypialni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ