Najpopularniejsze kolory kamienia elewacyjnego

Lato jest niewątpliwie sezonem prac ogrodniczych i budowlanych. Ze względu na ładną pogodę i chwile wolnego czasu, staramy się nadrobić zaległości remontowe. Kosimy trawę, remontujemy dom czy zmieniamy elewację budynku. Wysokie temperatury i brak opadów sprzyjają powyższym pracom.

Obecnym hitem w zdobieniu elewacji budynków jest kamień elewacyjny. Pozwala on uzyskać efektowny i nowoczesny wygląd ściany. Z kolei różnorodne faktury i kolory elementów dekoracyjnych umożliwiają wybór takiego, który spełni oczekiwania każdego klienta. Niemniej jednak, najpopularniejsze kolory kamienia elewacyjnego dominujące w tym roku to stonowane odcienie brązu, beżu i bieli. Wybór taki może być podyktowany możliwościami dostosowania do nich innych komponentów domu.

Kamień elewacyjny brązowy idealnie pasuje bowiem do okien wykonanych w tym samym kolorze, jak i do standardowych, białych okiennic. Poza tym, kamień elewacyjny brązowy może występować pod wieloma postaciami. Płytki wykonane z betonu lub gipsu są lekkie i poręczne. Dodatkowo, posiadają piękne wzory i różnorodne kształty. Na rynku można pozyskać także kamień elewacyjny brązowy w postaci płyt emitujących drewno. Taka forma ozdoby jest idealnym dodatkiem do wszystkich barw dachówek, drzwi i okien.

Kolejnym interesującym i często wybieranym elementem ozdobnym jest kamień elewacyjny czarny i biały. Płytki w kolorze czarnym są najczęściej stosowane na podmurówkach budynków, białe zaś stanowią element ozdobny wokół drzwi lub okien. Taka barwa kamienia również komponuje się z każdym odcieniem pozostałych, barwnych elementów domu. Kamień elewacyjny biały i czarny również występuje w postaci różnorodnych form i kształtów. Choć najpopularniejszym są standardowe płytki w kształcie prostokątów.

Podsumowując, wybierając elementy dekoracyjne domu warto dokładnie przeanalizować wszystkie wykorzystane do tego celu barwy i faktury. Można też wziąć pod uwagę najpopularniejsze kolory kamienia elewacyjnego. Pozwalają one stworzyć wzór idealnie dopasowujący się do pozostałych barwnych elementów domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSofa glamour , sofa prado
Następny artykułJakie dyble do betonu kupić?
Redakcja PolskiDom.com.pl

Studiuję projektowanie wnętrz na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mój cel to zostać świetną projektantką wnętrz w stylu skandynawskim, który uwielbiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ