Krzesła i fotele do jadalni. Jakie będą najlepsze?

0
2936

Duża kuchnia połączona z jadalnią to marzenie niejednej kobiety. Większa ilość przestrzeni oznacza, że wygodniej możemy przygotowywać posiłki dla całej rodziny, a przede wszystkim puścić wodze fantazji, kiedy będziemy urządzali kolejne pomieszczenia. W przypadku jadalni trzeba wziąć pod uwagę zwłaszcza komfort, szczególnie gdy lubimy zapraszać gości. Solidny, duży stół, który pomieści wszystkich, to absolutna podstawa, jednak później musimy się zastanowić nad fotelami do jadalni. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Krzesło czy fotel do jadalni?

Tradycyjnie fotele kojarzą nam się z salonem, ewentualnie z sypialnią. Z kolei dla jadalni rezerwujemy krzesła. Tymczasem to wcale nie musi być jedyne rozwiązanie. Oczywiście krzesła, fotele do jadalni istnieją w tylu wzorach i kolorach, że zawsze znajdziemy coś, co możemy dopasować, jednak wcale nie musimy się zamykać na ciekawsze pomysły. Zamiast tradycyjnego drewnianego krzesła z obiciem lub bez warto pomyśleć o fotelach. Nie tylko dostarczą nam najwyższego komfortu, ale też znakomicie dopełnią wystrój.

Fotele do jadalni – czym się kierować w wyborze?

Przede wszystkim kupując fotel jadalniany nie powinniśmy zwracać uwagi na takie same modele, jakie postawilibyśmy w salonie. Fotele typowo wypoczynkowe często są zdecydowanie większe, bardziej masywne, dlatego wpasowują się w pomieszczenia z bardziej zabudowanym umeblowaniem. Tymczasem w przypadku jadalni nie dość, że musimy ustawić obok siebie co najmniej kilka foteli, to często one i stół stanowią jedyne elementy wyposażenia. Nie chcemy przecież, by wystrój sprawiał wrażenie zagraconego, prawda? Dlatego fotele typu uszaki zostawmy w obrębie salonu, sypialni, pokoju dziecięcego itd.

Naszym podstawowym wyznacznikiem, kiedy polujemy na fotele do jadalni, powinna być kolorystyka. Zwracajmy uwagę nie tylko na to, jakiego materiału użyliśmy na wykończenie podłogi, ale też jaką farbą pomalowaliśmy ściany. Równie istotnym elementem jest stół jadalniany, bo to przede wszystkim do niego powinny pasować siedziska. Stół został wykonany z jasnego, beżowego drewna? Fotel jadalniany może być nawet biały, ale postarajmy się, by jego nóżki zgrywały się właśnie ze stołem, w ten sposób osiągniemy idealną równowagę. Wiele modeli fotelów do jadalni znajdziecie tu: https://zona-design.pl/meble/fotele/do-jadalni/.

Nowoczesne fotele do jadalni

Fotele do jadalni powinny nie tylko estetycznie wyglądać, dlatego nie możemy zwracać uwagi wyłącznie na kolor czy materiał, z którego zostały wykonane. Upewnijmy się, że w modelu, który nam się spodobał, oparcie jest wygodne, podobnie jak podłokietniki. Fotele muszą mieć też odpowiednią wysokość – to też różni je od tych, które wybieramy do salonu. Tam kierujemy się tym, by siedzisko było dostosowane do stolika kawowego. W przypadku jadalni fotel musi być wystarczająco wysoko, by każda siedząca przy stole osoba mogła swobodnie posługiwać się sztućcami.

Nowoczesne fotele do jadalni, w tym pikowane, tapicerowane i zamszowe, mogą stanowić swojego rodzaju ozdobę całego pomieszczenia. Jeśli połączymy je z ładną zastawą i prostym, śnieżnobiałym obrusem, całość zdecydowanie zyska na elegancji. Goście z przyjemnością zasiądą do posiłku właśnie w takim otoczeniu.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ