materace ortopedyczne

Problemy z kręgosłupem dotykają co drugiego Polaka. Mogą one mieć różne podłoże, ale do czynników, które najczęściej mają negatywny wpływ na kondycję pleców, należą:

– siedzący tryb pracy;
– ciężka praca fizyczna;
– brak systematycznej aktywności fizycznej;
– nieodpowiednia dieta;
– uwarunkowania genetyczne.

Zbyt długie spędzanie czasu przed komputerem (szczególnie teraz, gdy przeważającą formą jest praca zdalna) powoduje, że trudno utrzymać prawidłową postawę ciała. Mięśnie napinają się, plecy zaczynają się garbić, powstają zmiany zwyrodnieniowe w okolicy szyi. Wszystko to prowadzi do tworzenia się ognisk bólowych w narządzie podporowym.

Praca fizyczna polegająca na angażowaniu wszystkich partii mięśni, w tym dźwiganiu, może powodować trwałe uszczerbki na zdrowiu. Najczęściej w takich wypadkach cierpi również kręgosłup.

materace zdrowotne

Brak ruchu pośrednio przyczynia się do zmniejszania przestrzeni między kręgami. To z kolei niesie za sobą poważne konsekwencje w postaci ograniczonej ruchomości całej osi podporowej ciała.

Zbilansowane odżywianie się ma bardzo duże znaczenie w funkcjonowaniu układu ruchowego. W codziennym menu powinny znajdować się duża ilość wapnia, białka, żelaza oraz składników mineralnych. Regularne spożywanie wody niegazowanej nawadnia krążki międzykręgowe, ważne jest więc, aby przyjmować do 1,5 litra zmineralizowanego płynu dziennie.

Budowa kręgosłupa może być dziedziczona. Skrzywienia, kifozę piersiową, czy lordozę lędźwiową rodzice mogą przekazywać swoim dzieciom. Ważne, aby już w dzieciństwie korygować wady postawy.

materac ortopedyczny

Jeśli problemy związane z kręgosłupem doskwierają w późniejszym życiu, utrudniając funkcjonowanie, warto zdecydować się na materac zdrowotny na kręgosłup, np. z pianki termoelastycznej, który niweluje napięcia mięśniowe, dopasowuje się do kształtu ciała, łagodzi uczucie sztywności pleców. Powinno unikać się zbyt miękkich materaców, ciało nie może się w nich zapadać. Najlepiej wybrać taki, który pod ciężarem, będzie nadal dopasowany do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Dobre materace ortopedyczne mają pozytywne opinie wystawione przez certyfikowane ośrodki rehabilitacyjne.

Im wcześniej wychwyci się zmiany w rejonie kręgosłupa, tym lepiej. Złe nawyki powstają w czasach dzieciństwa. Dlatego bycie zapobiegliwym nie zaszkodzi. Coraz częściej rodzice rozważają zakup produktu, jakim jest materac ortopedyczny Baby Comfort. Jego podstawę stanowi dobrej jakości pianka poliuretanowa. Zapewnia najmłodszym idealne podparcie dla kręgosłupa i spokojny sen.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Wysoka jakość, mała cena – materace88

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ