Wybór i montaż okien krok po kroku

Wybór nowych okien do budowanego lub remontowanego domu to nie lada wyzwanie dla wielu osób. W sprzedaży znajdują się bowiem zróżnicowane modele przeszkleń, wykonane z odmiennych materiałów. Jakie będą zalety poszczególnych rozwiązań oraz jak wygląda montaż okien krok po kroku?

Popularne rodzaje okien

Największą popularnością wśród inwestorów cieszą się okna plastikowe. Są one oferowane w szerokiej gamie kolorów oraz okleinach drewnopodobnych, precyzyjnie wpisując się w gust każdego klienta. Taki produkt jest przystępny cenowo, skutecznie izoluje od zimna oraz hałasu, a zarazem nie wymaga szczególnie skomplikowanej pielęgnacji. Tuż obok modeli PCV plasują się okna drewniane. Takie ramy są niezwykle eleganckie oraz dobrze znoszą zmienne temperatury i wilgotność, jednocześnie wymagając co kilka lat kompleksowej renowacji. Obecnie coraz więcej osób decyduje się także na okna aluminiowe. Są one wprost stworzone do skomplikowanych i rozległych projektów, zachowując wysoką trwałość i nie potrzebując regularnej konserwacji. W najbliższym czasie planujesz zakup i wymianę przeszkleń? Firmę oferującą dobrej jakości okna znajdziesz bez trudu w Internecie, wpisując do wyszukiwarki hasło „okna Warszawa”.

Montaż okien krok po kroku

Firmy posiadające w sprzedaży okna plastikowe, drewniane lub aluminiowe, zazwyczaj oferują także ich kompleksowy montaż. Jak krok po kroku przebiega osadzenie nowych przeszkleń w budynku?

  • Po starannym wymierzeniu otworu i dostarczeniu okien na budowę, należy osadzić ramy okienne oraz dokładnie wypoziomować je za pomocą klinów.
  • Po starannym unieruchomieniu okien konieczne będzie ich przymocowanie do muru za pomocą specjalnych kotew, ponownie kontrolując ich poziom.
  • Luki pomiędzy ścianą a ościeżnicą należy wypełnić pianką poliuretanową, a po jej wyschnięciu nadmiar preparatu odciąć nożem.
  • Warto pamiętać także o jak najszybszym usunięciu folii ochronnych z ram okiennych.

Nowe okna to inwestycja na wiele lat, łącząca w sobie zarówno funkcjonalną, jak i estetyczną funkcję. Przeszklenia wyprodukowane w oparciu o nowoczesne technologie oraz starannie zamontowane będą służyć nam przez długi czas, skutecznie izolując od zewnętrznego świata, a jednocześnie umożliwiając wygodną obserwację najbliższej okolicy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ