Wybór dobrych garnków dla rodziny

Każda pani domu doskonale wie, jak ważny jest wybór dobrej jakości garnków oraz patelni do przygotowywania pysznych dań. Jeżeli postawi się na odpowiednią jakość, taki zestaw garnków może nam posłużyć przez wiele lat i spełniać nasze oczekiwania. Bardzo często młode rodziny dostają zestawy garnków i naczyń kuchennych w ramach prezentów ślubnych i nie mają wówczas zbyt wiele wpływu na ich wybór. Jeżeli jednak jest taka możliwość, najlepiej jest dostosować garnki do swoich preferencji i wybrać te nieco droższe, ale za to lepszej jakości.

Co jest najważniejsze w wyborze garnków?

Przede wszystkim, należy zastanowić się nad wyborem materiału, z jakiego są one wykonane. Najtrwalszym i jednocześnie niezwykle bezpiecznym dla żywności materiałem jest stal. Lepiej zainwestować w ten rodzaj garnków, niż wybierać te ceramiczne, ponieważ z pewnością będą w stanie dłużej spełniać swoje funkcje.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  • garnki powinny posiadać jak najgrubsze dno, aby zapobiegało ono przywieraniu dań,
  • najlepiej, jeżeli ich uchwyty są odpowiedniej grubości, aby można było je z powodzeniem dotknąć w trakcie gotowania,
  • pokrywki muszą być idealnie dopasowane, aby nie uciekało przez nie ciepło,
  • warto szukać garnków, z których można korzystać na różnego rodzaju kuchenkach, również tych indukcyjnych,
  • najlepiej wybierać naczynia, które można myć w zmywarce.

Wielu producentów oferuje obecnie tego typu garnki swoim klientom. Przykładem mogą być garnki Fissler z wysokiej jakości stali o grubym dnie. W ofercie producenta znajduje się kilka linii, jednakże jedna z nich – Family, idealnie nadaje się do warunków rodzinnych. Przede wszystkim, są to garnki o bardzo grubym dnie i odpowiednio profilowanym, matowym wnętrzu. Nic nie powinno się przypalać, a dzięki szczelnemu przykryciu, w garnkach można gotować używając mniejszej ilości wody. Jest to bardzo zdrowe. Oczywiście, garnki fissler występują również w innych, znacznie bardziej designerskich wersjach. Można je dopasować swoim wyglądem do nowoczesnej, lub bardziej klasycznej kuchni.

Często można też spotkać się z wieloma praktycznymi detalami, jak:

  • pokrywka z funkcją odcedzacza,
  • możliwość zaczepienia pokrywki w trakcie mieszania,
  • wskaźniki temperatury oraz wilgotności.

Większość osób kupując taki zestaw garnków, korzysta z nich następnie przez wiele kolejnych lat, a więc warto postawić na wygodę i komfort podczas pracy w kuchni. Dobrym rozwiązaniem są również garnki, z których można korzystać na różnych kuchniach, również indukcyjnych, ponieważ sprzęty AGD zmienia się zwyczajowo co kilka lat, a garnki ze stali szlachetnej potrafią przetrwać w stanie nienaruszonym nawet przez kilkanaście lat.

Znaczna ilość kolekcji, jak również garnki fissler występuje w różnych wersjach. Można więc zdecydować się na podstawową opcję trzech garnków różnej wielkości, lub cały obszerny zestaw z patelniami i malutkimi, praktycznymi garnkami, na przykład do gotowania mleka. Wiele zależy od potrzeb osoby kupującej oraz od jej możliwości finansowych, ponieważ taki zestaw to spora inwestycja.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ