Telewizory Smart TV

Smart TV to inteligentne urządzenie, które dawno przestało pełnić jedynie funkcje klasycznego telewizora. Obudowa sprzętu, praktycznie niczym nie różni się od tradycyjnych modeli. Jakość wyświetlanego obrazu i liczba detali, zależy od technologii wykonania matrycy i jej rozdzielczości, a o wadzę i wymiarach, decyduje przekątna ekranu.

Czym jest telewizor Smart TV i czym różni się od zwykłego telewizora?

Odbiorniki tego typu różnią się funkcjami ukrytymi w nowoczesnej obudowie. Smart TV posiadają bardzo szybkie procesory, pamięć wewnętrzną oraz moduły Wi-Fi czy Bluetooth, oraz co najważniejsze – systemy operacyjne, podobne do tych, które posiadamy w smartfonach.

Dzięki temu możemy korzystać z zasobów internetu, przeglądać media społecznościowe, organizować rozmowy online, wyświetlać zdjęcia, filmy w wysokiej rozdzielczości bez konieczności podłączania telefonu, laptopa czy tableta.

Telewizory smart TV oferują nam również możliwość korzystania z wirtualnych bibliotek filmów. To m.in. Netflix, HBO GO, Player.pl czy Ipla. Żaden tradycyjny telewizor, nie może pochwalić się wyżej wymienionymi funkcjami. Wysokiej jakości telewizory Smart TV znajdziesz tu: https://www.neonet.pl/technologie/smart-tv.html

Jakie zalety posiada telewizor Smart TV?

Opisane wcześniej funkcje, to nie wszystko. Smart TV posiada o wiele więcej nowoczesnych rozwiązań, niż może się wydawać. Poniżej lista tych najpopularniejszych.

Po co komu pilot?

Pilot od telewizora to przedmiot, który często ulega zniszczeniu, oraz zmienia lokalizację. Czasami ciężko go znaleźć. Do obsługi telewizora Smart TV nie potrzebujesz jednak już tego elementu. Zrobisz to za pomocą smartfona. Każdy nowoczesny telewizor, posiada dedykowaną aplikację na smartfona. Po jej ściągnięciu możemy swobodnie korzystać z funkcji pilota na telefonie.

Stały kontakt z bliskimi

Wszelkie aplikacje służące do wideorozmowy przybierają na sile i popularności. Przydatne są zwłaszcza, gdy często podróżujemy lub po prostu nie istnieje fizyczna możliwość spotkania się. Producenci Smart TV pomyśleli również o tym, coraz częściej dodając do telewizorów wbudowaną kamerkę, która umożliwia rozmowy wideo. To o wiele lepsza alternatywa niż takie same rozmowy za pomocą małego ekranu smartfona.

Nagrywanie bez dekodera

To również bardzo przydatna funkcja, gdy np. nie ma nas w domu, a leci nasz ulubiony serial. Aby korzystać z nagrywania nie potrzebujesz już dekodera. Coraz więcej modeli Smart TV umożliwia nagrywanie ulubionych treści, po uprzedni wpięciu dysku zewnętrznego do portu USB.

Jakie są rodzaje systemów operacyjnych w telewizorach Smart TV?

System operacyjny odpowiada za całokształt możliwości urządzenia. To dzięki niemu możemy korzystać z różnych aplikacji czy nawet gier. Każdy producent może oferować w swoich sprzętach trochę inne rozwiązania, warto więc przed zakupem upewnić się, że system będzie posiadał aplikacje, których oczekujemy lub możliwość ich wgrania. Na jakie systemy możemy trafić?

Android TV – system Android znany jest głównie dla posiadaczy smartfonów. Doczekał się również wersji na telewizory. Możemy spotkać go w urządzeniach marki Sony, Sharp, Philips czy Manta. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że możemy ściągać pożądane aplikacje ze sklepu Google Play.

Tizen (Smart Hub) – to prosty w obsłudze system, który spotykamy w telewizorach firmy Samsung. Jeżeli posiadamy w domu więcej urządzeń tego producenta to dobre rozwiązanie, gdyż cechuje się on łatwym parowaniem z gamą sprzętu tej marki. Oznacza to, że z łatwością prześlemy obraz oraz dźwięk z telefonu czy tableta marki Samsung na telewizor.

webOS – ten system znajdziemy w telewizorach marki LG. Charakteryzuje się bardzo czytelnym wyborem funkcji programów oraz pilotem Magic Remote. Za pomocą joysticku, w który jest wyposażony, możemy bardzo łatwo wyszukać ulubione aplikacje, bądź surfować w sieci.

My Home Screen – system dostępny dla posiadaczy telewizorów Smart TV Panasonica. Zaletą jest czytelny układ istotnych aplikacji na ekranie startowym, w formie karuzeli. Możemy dostosować wygląd i umiejscowienie opcji do swoich potrzeb, oraz tworzyć foldery z ulubioną zawartością.

Jakie są aplikacje na telewizory Smart TV?

Sklepy z aplikacjami to miejsce, gdzie znajdziemy mnóstwo intersujących nas programów, które uwydatnią funkcjonalność urządzenia. Spośród najciekawszych propozycji możemy wymienić:

Netflix – na tą chwile uważany za najbardziej popularne źródło filmów i seriali. Znajdziemy tu mnóstwo ciekawych propozycji, niezależnie od gatunków, w których się lubujemy.

Showmax – jest to polska odpowiedź i konkurencja dla wyżej wymienionego tytułu. Znajdziemy również tutaj mnóstwo filmów i seriali.

Player – przegapiłeś odcinek Kuby Wojewódzkiego? Czy nie możesz doczekać się kolejnej części „Na wspólnej”? Player umożliwia oglądanie materiałów, gównie wyprodukowanych przez TVN, jednak stale poszerza swoją ofertę.

YouTube – ta aplikacja, raczej nie wymaga przedstawienia. Największy portal do zamieszczania i przeglądania filmów, muzyki czy innych treści.

Ile kosztują telewizory Smart TV?

Najtańsze modele kupimy za ok 1000 złotych, lecz warto dołożyć do telewizorów Smart TV, które posiadają rozdzielczość ultra HD. Możemy wtedy cieszyć się bardzo dobrą jakością obrazu. Ceny dobrych telewizorów Smart TV zaczynają się od 2000 złotych, lecz zależy to również od przekątnej ekranu. Znajdziesz je na stronie: https://www.neonet.pl/

Czy warto kupić telewizor Smart TV?

Odpowiedź może być tylko jedna – warto. Jest już to standard we współczesnych domach. Funkcje, które oferują dzisiejsze telewizory są bardzo przydatne w codziennym życiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ