Sadzonki drzew owocowych

Pierwsza rzecz na jaką powinniśmy udzielić wam odpowiedzi to zapewne to, dlaczego warto zdecydować się na sadzonki drzew owocowych? Otóż, odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Sadzonki drzew owocowych nie tylko szybko się rozwijają, ale tworzą drzewa, które wyglądają pięknie dają cień, a także owoce. A kto z nas nie lubi zdrowych jabłek? Sadzonki drzew owocowych są dostępne jesienią oraz wiosną. Gdy zdecydujemy się już na gatunek i odmianę wybranego drzewa owocowego, konieczne jest znalezienie dobrej jakości sadzonek. Od jakości materiału sadzonkowego zależy bowiem przyjęcie się po posadzeniu, a także plenność i zdrowie w czasie dalszej uprawy każdego drzewa owocowego. Innymi słowy, od tego zależy czy nasze sadzonki stworzą dobre drzewa czy też będziemy rozczarowani potencjalnym wynikiem.

Sadzonki drzew owocowych

Jakie sadzonki drzew owocowych wybrać

Z pewnością chcecie wiedzieć jakie sadzonki drzew owocowych powinniście wybrać. jak zapewne wiecie, istnieje wiele drzew owocowych, które możecie umieścić w swoim ogródku bądź na swoim podwórku. Mamy dla was kilka ciekawych propozycji sadzonek drzewek owocowych w które, naszym zdaniem powinniście zainwestować. A są to:

– jabłonie

– grusze

– śliwki

– wiśnie

– czereśnie

– brzoskwinie

Kiedy sadzić drzewa owocowe?

Najbardziej optymalnym terminem sadzenia drzew i krzewów owocowych jest termin jesienny od października do pierwszych silniejszych przymrozków lub bardzo wczesną wiosną kiedy nie ruszy jeszcze wegetacja. Jedynie korzystając z sadzonek przechowywanych w chłodniach możemy sobie pozwolić na nieco późniejsze wiosenne nasadzenia. Jeżeli temperatura gleby nie spadnie poniżej 4oC rośliny zdążą przed zimą zregenerować system korzeniowy, a wiosną będą one mogły od razu lepiej pobierać wodę i składniki mineralne. Wadą jesiennego terminu sadzenia jest ryzyko przemarznięcia nadziemnej części drzewek podczas surowej zimy. Może także dojść do przemarznięcia korzeni, gdy większym spadkom temperatury powietrza towarzyszy brak okrywy śnieżnej. Należy więc zadbać o zabezpieczenie drzewek i krzewów przed mrozem. Jeżeli tego nie zrobicie, to istnieje ryzyko, że drzewka poumierają.

Sadzonki drzew owocowych – po co?

Wydaje nam sie, że odpowiedź na to pytanie jest raczej oczywista. Mianowicie drzewka owocowe, dają to co najlepsze. Przepyszne owoce, które z pewnością przypadną wam do gustu. W końcu sami je wyhodujecie. Po drugie podczas gorącego lata, zapewniają wam niezbędny cień. Dlatego też drzewka owocowe, są tak dobrym wyborem.

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ