Miska WC – wybrać stojącą czy wiszącą?

0
1798

Projektując i urządzając łazienkę musimy wziąć pod uwagę bardzo wiele szczegółów i podjąć całą masę decyzji. Jedną z nich jest odpowiednia miska WC. Stojąca czy wisząca? To najczęściej zadawane pytanie ponieważ te dwa rodzaje misek są najbardziej popularne na rynku.

Wybór ten nie jest jedynie kwestią estetyczną. Każda miska WC, stojąca czy wisząca ma swoją charakterystykę sprawiającą, że lepiej sprawdza się w konkretnych okolicznościach.

Miska stojąca jest na pewno dużo łatwiejsza w montażu. Wystarczy przykręcić ją do podłogi za pomocą śrub. Nie bez znaczenia jest również oszczędność czasu i dość przystępny zakres cenowy tego rodzaju misek. Kolejnym plusem jest możliwość dowolnego umieszczenia pojemnika spłuczki (nawet tuż pod sufitem), co jest istotne w niedużych łazienkach, w których liczy się każdy metr. Ta ostatnia cecha nie dotyczy miski stojącej typu kompakt. W tym przypadku pojemnik spłuczki jest integralną częścią całego sedesu.

Miski stojące mają oczywiście swoje minusy. Po pierwsze, rury, które łączą sedes ze ścianą są widoczne, co nie wszystkim się podoba. Poza tym, ze względu na styl, miska stojąca nadaje się głównie do łazienek i toalet klasycznych. Kojarzą się bowiem z tradycyjnymi, dawnymi projektami.

Jeżeli zależy nam na stylu nowoczesnym, powinniśmy zdecydować się na miskę wiszącą. Niezbędną częścią takiego rozwiązania jest stelaż podtynkowy, który utrzymuje całość. Jest to część o tyle ważna, że musi wytrzymywać duże obciążenia. Przy misce stojącej wszystko utrzymuje się na „nodze” sedesu. W wersji wiszącej, to zadanie w całości spoczywa na stelażu. Dlatego koniecznie wybierzmy dobrą, sprawdzoną jakość. Stelaż jest wbudowany w ścianę i ukrywa cały system spłuczki. Dlatego jedyne, co jest widoczne, to przyciski. Dzięki ogromnemu wyborowi tych ostatnich, mogą one stanowić istotny element stylistyki. Miska wisząca to również krótszy czas sprzątania i łatwość utrzymania higieny. Minusem jest za to wyższa cena ponieważ oprócz miski, musimy zakupić stelaż i przyciski.

Wybierając rodzaj miski pamiętajmy, że nie jest to może najważniejsza decyzja przy urządzaniu mieszkania, ale element ten będzie nam służył przez wiele lat. Dlatego dopasujmy go jak najlepiej do naszych wymagań i postawmy na jakość wykonania. Przykładowe miski wiszące znajdziesz na: https://www.elements-show.pl/lazienka/toaleta/miski-wc

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ