Lato bez owadów w domu

Lato to piękna pora roku, tak bardzo lubiana przez większość osób. Niestety przyjemność ta może zostać zabodzona przez owady, które często utrudniają komfortowe funkcjonowanie, ich obecność nie jest również zbyt higieniczna. Co prawda można walczyć z nimi za pośrednictwem chemicznych preparatów, które jednak choć skuteczne, nie są obojętne dla ludzkiego zdrowia. Jak więc radzić sobie latem z owadami w domu? Prosto, skutecznie i co najważniejsze bezpiecznie?

Owady w kuchni – jak z nimi walczyć?

Owady w kuchni atakują przede wszystkim produkty spożywcze, co nie jest zbyt higieniczne, a tym samym zagraża często zdrowiu mieszkańców. Skąd się biorą owady w kuchni? To najczęściej muchy i może spożywcze, których larwy można przynieść do domu z zakupów. Z tego też względu warto wszystkie sypkie produkty od razu po przyniesieniu do domu umieszczać w szczelnych pojemnikach. Jeżeli mole spożywcze znajdą się w kuchni, należy wyrzucić wszystkie produkty, umyć szafki (jest duże ryzyko, że pozostawiły gdzieś jaja) i skorzystać ze specjalnych pułapek.

Walka z muchami jest prostsza – moskitiera na okno powinna skutecznie zapobiegać przedostawaniu się tych owadów do wewnątrz.

Sprawdzone sposoby na owady w łazience

W łazience najczęściej można trafić na rybiki cukrowe, które co prawda nie stanowią żadnego zagrożenia, jednak należy się ich pozbyć przede wszystkim ze względów estetycznych. Rybiki to owady, które nie znoszą zapachy lawendy, wanilii i olejku cytrynowego. Wystarczy rozłożyć w łazience kilka wacików nasączonych tymi zapachami, aby nie tylko skutecznie pozbyć się problemu (działa to także na inne owady, nie tylko rybiki), ale również uzyskać w pomieszczeniu przyjemny aromat.

Muchy i komary – prawdziwa plaga domów letnią porą

Muchy i komary to prawdziwy problem wielu mieszkańców mieszkań czy domów letnią porą, tym bardziej że gdy jest ciepło, okna i drzwi są otwarte niemal przez cały czas. Aby zapobiec przedostawaniu się tych owadów do wnętrz, przyda się moskitiera na drzwi, czy okno. Warto zrezygnować ze stosowania środków chemicznych, które należy zamienić na rośliny, których owady nie znoszą (np. lawenda, pelargonia, geranium) czy naturalne olejki eteryczne, które będą je skutecznie odstraszały. Szeroki wybór moskitier udostępnia producent ANWIS, oferując różnorodne produkty, z wysokim stopniem ochrony przed przedostawaniem się owadów do wnętrz pomieszczeń. Sprawdź ofertę https://anwis.pl/pl/moskitiery-okienne-i-drzwiowe-tarasowe-i-balkonowe. Tego typu produkty mają uniwersalną stylistykę, więc będą się wpasowywały w każde pomieszczenie, niezależnie od stylu, w jakim je urządzono.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ