krzewy o żółtych kwiatach

Dzisiejszym tematem rozmowy będą krzewy o żółtych kwiatach. Są one jednym z najlepszych typów roślin, na jakie możecie się zdecydować do waszego ogródka bądź na wasze podwórko. Krzewy o żółtych kwiatach, nie tylko przyciągają uwagę każdego, kto zdecyduje się spędzić czas w waszym ogrodzie bądź na waszym podwórku, ale również przypominają słońce, dając przyjemne wrażenie ciepła.

krzewy o żółtych kwiatach

Jakie krzewy o żółtych kwiatach wybrać?

Projektując ogród z roślinami w kolorze słonecznym mamy olbrzymi wybór roślin świetnie nadających się do tego celu. Od samej wczesnej wiosny pojawiają się rośliny kwitnące na żółto. Jako pierwsze, bo już na przełomie lutego i marca ukazują się kwiaty krzewu oczar wirgilijski. Następnie swój spektakl rozpoczynają słonecznie kwitnące rośliny cebulowe – krokusy, narcyzy i tulipany. Tulipany i narcyzy odpowiednio pędzone w doniczkach mogą cieszyć nas swoim kolorem praktycznie przez cały rok. Miłośnicy roślin wieloletnich w okresie wiosennym dekorują swój ogród miłkiem wiosennym oraz dziesiątkami odmian i rodzajów pierwiosnków (wśród których na szczególna uwagę zasługuje popularny pierwiosnek lekarski). Późna wiosna to również okres kwitnięcia drzew i krzewów o żółtych kwiatach. Warto zwrócić uwagę na pięknie i dostojnie zwisające kwiaty złotokapu, drobne, ale bardzo licznie występujące kwiaty żarnowca czy nazywane czasem „rajskimi różyczkami” kwiaty złotokapu. W okresie letnim kwitną również żółte chabry wielkogłówkowe, które chętnie odwiedzane są przez motyle. Ciekawą rośliną nie kwitnącą co prawda na żółto, ale posiadającą charakterystyczne żółte lub pstre liście jest trzmielina.

Ciekawą propozycją dla osób, które lubią mieć w swoim ogrodzie nietypowe rośliny zewnętrzne, jest złotlin. Ten pochodzący z Azji krzew kwitnie dwukrotnie w ciągu roku, ciesząc oko żółtymi kwiatami w kształcie różyczek. Niektóre odmianą mają również żółto obrzeżone liście, co dodaje im uroku. Co więcej, złotlin nie jest wymagający pod względem uprawy i świetnie poradzi sobie również zimą, jeśli do jego posadzenia zostanie wybrane stanowisko zaciszne, pomiędzy innymi roślinami, zabezpieczone przed wiatrem.

Jak widać, wybór żółtych roślin jest naprawdę ogromny.  Tak naprawdę tylko i wyłącznie od was zależy, na co się zdecydujecie. Taka duża możliwość w zakresie dowolności z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom.

krzewy o żółtych kwiatach

Dlaczego warto zdecydować się na krzewy o żółtych kwiatach?

Istnieje kilka powodów, dla których powinniście się zdecydować na kwiaty o żółtym kolorze. Najważniejszym jest oczywiście to, że prezentują się one naprawdę pięknie. Żółty kolor dodaje piękna danemu miejscu i sprawia, że wygląda ono na przesycone promieniami słońca. Dodatkowo, tego typu ciepłe kolory wywołują pozytywne wrażenie i poprawiają samopoczucie u osób, które decydują się na przyozdobienie swojego ogródka w ten przepiękny, słoneczny kolor. Naszym zdaniem, zainwestowanie w krzewy o żółtych kwiatach, będzie dla was niezwykle dobrym wyborem. Jesteśmy pewni, że nie będziecie żałować.

[Głosów:7    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ