Doniczki z systemem nawadniania

Hodowla kwiatów, jest przepięknym zajęciem. Fakt, wymaga czasem od nas sporo poświęceń, ale w zamian za to, dostajemy przepiękne rośliny, które wzbudzają zachwyt w każdym, kto zdecyduje się spędzić trochę czasu w naszym domu, ogrodzie bądź na podwórku. Oczywiście podlewanie, może w pewnym momencie być męczące, ale istnieje coś takiego jak rozwój technologii. Dzięki temu dożyliśmy momentu w którym pojawiły się na rynku doniczki z systemem nawadniania. Doniczki z systemem nawadniania

 

doniczka z systemem nawadniania

Aby w pełni zrozumieć to dlaczego doniczki z systemem nawadniania, są tak dobrym wyborem, najlepiej będzie po prostu posłużyć się przykładem. Może to być na przykład doniczka Lechuza. Wykorzystany w donicach Lechuza system nawadniania jest niezwykle skuteczny i sprawia, że rośliny nie wymagają podlewania nawet do 2 tygodni. Woda magazynowana jest na spodzie doniczki, skąd dostaje się do wnętrza doniczki za pomocą kanalików wlewowych. Separująca warstwa Lechuza-PON dba o to, żeby roślina pobrała dokładnie tyle wody, ile potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, zapobiegając przy tym jej przelaniu. Donice z systemem nawadniania doskonale sprawdzą się również w przypadku kwiatów zewnętrznych – wystarczy tylko odkręcić znajdującą się na spodzie śrubkę, aby umożliwić spływanie wody deszczowej.

Inteligentne doniczki z systemem nawadniania to świetny wybór

Samopodlewająca się doniczka to doskonały produkt dla zapominalskich i tych, którzy często podróżują. Wykonana została z ceramiki i szkła. Gdy napełnimy szklany zbiornik wodą i ustawimy na nim doniczkę to poprzez nylonową nitkę roślina pobierze tyle wody ile potrzebuje. Jedyny warunek – uzupełnić zbiornik wodą przynajmniej raz w tygodniu. Koszt to 154-185 zł w zależności od rozmiaru.

Czy warto zdecydować się na doniczki z systemem nawadniania?

Jeżeli po tym artykule jeszcze nie wiecie czy warto się na takie coś zdecydować to cóż, możemy wam powiedzieć, że oczywiście że warto. Doniczki z inteligentnym systemem nawadniania, przede wszystkim sprawdzą się w momencie w którym zdecydujecie się wyjechać na dłuższy okres czasu. Wtedy możecie po prostu włożyć roślinkę do doniczki z systemem nawadniania. Ona sama będzie dobrze zdawać sobie sprawę z tego, kiedy nadejdzie moment w którym roślina powinna otrzymać odpowiednią ilość wody. A wy ze spokojem będziecie mogli na przykład wyjechać na wczasy. Jak widać, jest to naprawdę dobra inwestycja.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ