doniczki na storczyki

Storczyki to jedne z najciekawszych i najczęściej występujących w domach czy w ogródkach roślin. Są one po prostu kochane przez wszystkich. Trudno się zresztą dziwić. Te roślinki są po prostu przepiękne. A i mają również szereg ciekawych zastosowań. Niestety, storczyki są również niezwykle delikatne. Dlatego też musimy również zadbać o ich odpowiednią odchowanie. Jeżeli zabezpieczymy nasze storczyki odpowiednimi doniczkami na storczyki, to możecie być pewni, że nic im się nie stanie. Dlatego porozmawiamy dzisiaj o odpowiednich osłonkach na storczyki.

doniczki na storczyki

Czym są storczyki?

Zanim przejdziemy do analizy osłonek na storczyki, najpierw należy się zastanowić nad tym czym one tak właściwie są. Wiadomo, większość ogrodników świetnie zdaje sobie sprawę z tego czym są storczyki. Aczkolwiek nie każdy musi o tym wiedzieć. Dlatego najpierw opis storczyka. W skrócie, storczyk, to rodzaj bylin należących do rodziny storczykowatych (Orchidaceae). W zależności od ujęcia systematycznego klasyfikowanych jest do tego rodzaju od 17 do 33 gatunków, przy czym większa liczba podawana jest w starszych klasyfikacjach. Storczyki charakteryzują się głównie przepięknym wyglądem. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na to, żeby zainwestować w storczyki. Trudno im się zresztą dziwić w tej materii. Storczyki to po prostu przepiękne kwiaty, które upiększą każde miejsce w którym zdecydujemy się je postawić.

Jakie doniczki do storczyków powinniśmy wybrać?

To co najważniejsze czyli jakie doniczki powinniśmy wybrać do storczyków. Wielu posiadaczy storczyków wierzy, że niezbędna do prawidłowej uprawy jest przezroczysta doniczka do storczyka oraz to, że korzenie Storczyków potrzebują światła. Otóż okazuje się, że nie jest to prawdą. Nasze piękności będą równie dobrze rosły także w kolorowych doniczkach, jednakże dzięki temu, że przez przezroczystą doniczkę widzimy korzenie, jesteśmy w stanie lepiej o nie zadbać. Dzięki temu, że będziecie widzieć korzenie, będziecie mogli o wiele lepiej kontrolować wasze storczyki . Widząc korzenie naszych storczyków możemy w odpowiednim czasie zareagować jeśli wystąpią jakieś problemy w uprawie, np. zagniwanie lub szkodniki odglebowe. Obecnie modne są osłonki do doniczek, różnego kształtu, różnego koloru. Jeżeli obraz storczyka w przezroczystej doniczce szpeci nasze wnętrze można bez problemu trzymać go we właśnie takiej osłonce.  Jak widać, najlepszym wyborem będą więc dla nas po prostu doniczki przeźroczyste. Które pozwolą zauważyć odpowiednio wcześniej, ewentualne problemy wynikające np. z chorób roślin storczykowych.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ