doniczki gliniane

Pamiętajcie może genialną scenę z filmu Uwierz w Ducha, kiedy główny bohater grany przez Patricka Swezy’ego, gdzie wraz ze swoją narzeczoną, robili ciekawe rzeczy z gliny. Rzeczywiście glina to ciekawy materiał na tworzenie różnych przedmiotów. A co z doniczkami z gliny? Czy warto zdecydować się na zakup takich niewątpliwie ciekawych doniczek z gliny?

doniczki gliniane

Doniczki z gliny – forma upiększenia

Warkocze  gliniane są ogóle są fenomenem, ponieważ nadają się nie tylko do robienia niesamowitych fryzur ale przydają się również w wielu aspektach życia codziennego – np. można z nich zrobić gliniane doniczki. To znaczy może nie tyle zrobić od podstaw, co udekorować proste doniczki ceramiczne. Potrzebne nam są do tego trzy rzeczy:

glina samoutwardzalna

klej na gorąco

zwykła, gliniana doniczka

doniczki gliniane

Przyda się jeszcze powiew dekoratorskiej weny i szczypta zapału do pracy. Glinę samoutwardzalną rozwałkowujemy na wałeczki o grubości około 5 mm i długości około 25 cm. Na jednego warkoczyka potrzebujemy trzech takich wałeczków, ale przed ich upleceniem spryskajcie wałeczki wodą, aby  glina nie pękała przy skręcaniu. Na niedużą doniczkę o wysokości około 20 cm potrzebne są 4- 5 warkoczyków. Kiedy warkoczyki są już gotowe, można zacząć je przyklejać do doniczki podklejając je co 5 cm klejem na gorąco i poczekać aż glina się utwardzi. Sama glina wbrew obiegowej opinii wcale nie jest taka słaba, jak mogłoby się wydawać. Dobrze utwardzona glina, potrafi wytrzymać więcej niż na przykład doniczki ceramiczne. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Poza tym doniczki ceramiczne mają to do siebie, że pozwalają na dużą dowolność w zakresie wzornictwa.

Czy warto zdecydować się na gliniane doniczki?

Gliniane doniczki jak pokazaliśmy powyżej, to niezwykle ciekawy pomysł. Nie tylko są one bardzo ciekawie wykonane, ale również należą do wytrzymałych doniczek. Poza tym jako że są wykonane z gliny, to ziemia która w nich się znajduje, nie ma żadnego problemu z współgraniem z doniczką. Jeżeli dodacie do tego jakieś ciekawe kwiaty (osobiście polecalibyśmy storczyki), sprawicie że wasz ogródek, balkon etc. będą wyglądać po prostu pięknie. Jeżeli zaś o nas chodzi, to wydaje nam się, że zdecydowanie powinniście zainwestować w tego typu gliniane doniczki. Nie tylko wyglądają one po prostu ślicznie, ale również gliniana ceramika, przyciąga uwagę naprawdę wielu osób. Wydaje nam się, że warto.

 

 

 

[Głosów:15    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ