donice do domu

Dom, to małe królestwo dla każdego z nas. Miejsce gdzie możemy być sobą, dlatego też również wnętrze domu odzwierciedla to, kim jest dana osoba, bądź rodzina. Kwiaty są również jednym z istotnych elementów. Dlatego tematem będą donice do domu. Jakie powinniście wybrać, gdzie je umieścić?

Donice do domu – salon to absolutna podstawa

Niezwykle istotną kwestią dla was pewnie będzie to co powinniście wiedzieć o donicach do domu zanim je wybierzecie. Nawet niepozorne rośliny ustawione na balkonie lub tarasie nabiorą wyrazu, jeśli umieścimy je w dużych donicach. Zbiór donic i osłonek na balkon i taras powinien być utrzymany w tym samym stylu, np. romantycznym czy nowoczesnym, bądź donice powinny być w podobnej kolorystyce, podkreślającej barwę kwiatów balkonowych i całej aranżacji balkonu. Pamiętaj, że niskie rośliny przykują uwagę w dużych i małych donicach umieszczonych na różnej wysokości. Wybierając duże donice zyskujemy podwójnie. Zimą korzenie rzadko przemarzają, latem są odporne na przesuszenie. Gdy zauważymy, że rośliny na balkonie czy tarasie marnieją, warto sprawdzić czy donica nie jest za mała. Jeśli wybierzemy różne gatunki roślin o urozmaiconych kształtach dla równowagi wybierzmy donice, skrzynki balkonowe, doniczki o podobnej formie i stylistyce. Jeśli rośliny mają zdobić nasłoneczniony taras lub balkon, koniecznie posadźmy je w dużych masywnych donicach. Najlepiej jest wybrać donice ceramiczne lub drewniane, ponieważ utrudniają parowanie i przegrzewanie się gleby.  Jeżeli weźmiecie wszystkie te rzeczy pod uwagę to z pewnością uda wam się dobrać takie donice, które sprawią, że wasze podwórko będzie wyglądać po prostu przepięknie.

donice do domu

Jakie donice powinniśmy wybrać?

Niestety na to pytanie ciężko jest znaleźć dobrą odpowiedź. A przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że istnieje naprawdę sporo różnych domów i do każdego pasować będą inne donice. Chociaż naszym zdaniem dobrym wyborem mogą być donice typu cube. Wydaje nam się, że są to jedne z ciekawszych donic. Jednak według nas najlepszym wyborem do domu będą jakiekolwiek donice ceramiczne. Dzięki porowatym ściankom przepuszczają powietrze do korzeni. Jeśli roślina będzie zimowała na balkonie, warto wybrać model z mrozoodpornej terekoty. Dlatego też tak wiele osób decyduje się właśnie na donice ceramiczne. Co nie powinno być w tym przypadku żadnym zaskoczeniem. Nam również wydaje się, że donice ceramiczne to dobry wybór.

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ